18 saat önce EKONOMİ

Ücretli çalışan sayısı 2024 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 arttı.

18 saat önce GENEL

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre bazı bölgelerde yağış bekleniyor. Yağışlar; Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Eskişehir çevrelerinde yer yer kuvvetli olurken; diğer bölgelerde sıcak hava etkisini sürdürecek.

20 saat önce Yerel

Bornova Belediyesi, Başkan Ömer Eşki’nin mazbata aldığı 3 Nisan tarihinden bu yana 12 bin 500 ton asfalt serimi yaparak büyük bir yol hamlesi gerçekleştirdi.

21 saat önce EKONOMİ

Bedelli askerlik ücreti 2024 yılının ikinci yarısı için yapılan zamla değişti. Memur maaşlarına endeksli olan bedelli askerlik ücreti yapılacak zam sonrasında 217 bin 870 TL olacak.

21 saat önce Yerel

Konak Belediyesi Roman Kültür Merkezi’nde kanun, keman, klarnet ve ritim eğitimlerini kapsayan Roman Müzik Okulu’nu tamamlayan çocuklara sertifikalarını veren Başkan Mutlu, “Konak’ın en büyük zenginliklerinden olan müziğe yetenekli çocuklarımızın daha farklı, daha mutlu, daha güzel bir hayat yaşamaları için her zaman yanlarındayız” dedi.

1 gün önce Yerel

Ülkemizin geleceğine, millî birliğimize ve demokrasimize kast edilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 8. yılında, tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla, İzmir Valiliği koordinesinde, çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

1 gün önce Yerel

İzmir'in Karabağlar ilçesinde apartman görevlisi iki kardeş, 30 yıl önce çalışmaya başladıkları apartmanda dairelerin çevrelediği avluyu adeta botanik bahçesine çevirdi.

1 gün önce EKONOMİ

İzmir'de taksi ücretlerine bir ayda ikinci kez zam yapıldı. Bu zamla birlikte indi-bindi ücreti 90 TL'ye çıktı

1 gün önce Yerel

Bundan 29 yıl önce Bosna Hersek’in Srebrenica kentinde 8 bin 372 Bosnalı Müslüman’ın katledildiği soykırımda yaşamını yitirenler Bornova’da anıldı.

1 gün önce ASAYİŞ

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında motor arızası nedeniyle sürüklenen lastik bottaki 20 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.