Degerli okurlarım bugün ki 
yazımda gördüğüm rüyamıydı, yoksa birileri benimle  dalga geçip rakı sofralarına mezesi yapmak istediler anlayamadım. 
Büroda çokta rahat olmayan uzun süre oturunca rahatsız eden eski sert bir koltukta otururken bir telefon geldi.Günaydın abi nasılsın diyen bir gür ses,şaşırdım buyrun  numara kayıtlı  değil  kimsiniz diye sordum ben Veli Agbaba deyince kardeşim sabah sabah benimle dalga geçme,benim Sayın Agbaba  ile bir hukukum yok,hiç bir  araya gelmedim bir nisan şakası desem Nisan ayıda geçti.Sen tonu benziyor atarlı ve gür ama bu yeterli degil.Aklıma bir cinlik geldi ve ben konuşmaya başladım.Siz İzmiri dizayn eden,Karabaglar'daki yeğenini Büyükşehire taşıyan,Karşıyaka daki akrabasını önemli bir göreve getiren,Belediye  şirketlerinden atamalara  müdahil olan, kendi belediyesinden temizlik işleri müdürünü degiştirmek isteyen Belediye  başkanına benden izin almadan degiştiremezsin diyen,meclis üyelerinin çoğunu belirleyen Veli Agbaba isen buyur benden ne istiyorsun dedim.Bazı konuşmaları es geçip yazmıyorum. Seni Ankara'ya davet ediyorum, Seni zaten takip ediyorum  ama son günlerdeki sosyal medya paylaşımların için görüşmek istiyorum. Bende dedim ki ben 10000 tl emekli aylığı ile geçinen hasbelkader kadar sıradan bir gazeteciyim. Madem böyle bir davet var benim gidiş geliş uçak biletimi alın bana Watsap tan  gönderin ki bende sizin olduğunuza inanayım ve bunu sosyal  medyada  paylaşayım ki okurlarımın kafasında bir şüphe oluşmasın dedim.Evet uçak biletini bekliyorum. Bir ara yahu ben sanırım rüya görüyorum, birisi çimdik atsana uyansam. Oturduğum koltuk konforlu  degil uyuya kalsam,ALLAH ALLAH  ben hezeyan içindeyim, yatakta yatsam hadi bir yerim açık kalıp rüya görsem eeeeeeee ben sanırım ayakta yani otururken rüya görüyorum desem ki uyanıktım,elimde çay bardağı ,acaba bunadım mı !!!!!!!
Bu işin çözümü  resmi davet  yani gidiş dönüş Sayın Agbaba  tarafından gönderilirse  o zaman rüya veya hayal  görmediğime önce ben inadım.
Eveeeeeeeet ya rüya değilse  heybemde  o kadar yük varki acaba hangi Belediyeden başlasam.Yandı gülüm keten helvası.Ege ajans Belediyelerin üçüncü  gözü olmaya devam edecek diyelim haydi hayırlısı.

Sırası gelmişken  kısa bir bilgi  vereyim. Belediye başkan aday adayları isimlerini açıklarken.Bazı tespitler yaptım.Dört ay önce  Bornova da Emine Helil Kınay olacak diye çok iddialı yazdım,bazı  dostlarım neden çıktı bu hayal görme diyenlerin başında Bornova Belediyesi eski başkan yardımcı Yahya Yıldız kardeşim  vardı.Konak ta Nilüfer Çınarlı Mutlu  olacak deyince Konak siyasetinin bal yapmaz arıları,çok bilenler benimle alay ediyorlar dı şimdi abim deyip sıraya geçenler var.Menemen de Deniz Yücelin gözdesi Deniz Karakurt benim bankosu.Foçada gönlüm Günal Biçerde idi ama Hiç bir samimiyetim yok Saniye Bora Fıçı  olacak dediğimde,aday adayı olan banada  yakın bir kadın Bürokratımız bana küstü . Nerde yanıldık derseniz Karşıyaka Belediye Başkanının adını bile bilmiyordum ve ve ve Bayraklı sıfır çektim,ilk on adayın arasında bile bulamadım,tam bir fiyasko yaşadım. Neyse FETO  tehlikesinden uzak,89 yılına dönmeyen Belediye hizmetleri  görmek umuduyla......
HOŞCA KALIN SEVGİYLE  KALIN